Planujesz zlecić budowę hali stalowej, ale nie wiesz, jak wybrać najlepszego producenta? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, co do tego, któremu producentowi hal stalowych zlecić wykonanie inwestycji. Co powinno zwrócić Twoją uwagę?
Kompleksowość obsługi
Budowa hali stalowej to nie tylko przygotowanie samej konstrukcji. Proces budowy obejmuje rozeznanie w potrzebach klienta, wykonanie projektu, zaplanowanie inwestycji, wyprodukowanie hali oraz jej prawidłowy montaż. Warto więc wybrać producenta, który zajmuje się każdym etapem prac, służy wsparciem przy formalnościach, dba o najdrobniejsze szczegół i zapewnia usługi specjalistów z różnych dziedzin.
Produkcja konkretnego typu hali
Istnieje bardzo wiele typów hal stalowych. Każda z nich ma swoją specyfikę i wymaga zastosowania innych rozwiązań konstrukcyjnych, materiałów oraz dodatkowego wyposażenia. Zanim wybierzesz producenta, zapoznaj się z jego ofertą i upewnij, że oferuje produkcję hal dokładnie takiego rodzaju, jakiego potrzebujesz. Jeżeli w ofercie dominują ogólniki i brak szczegółowych informacji na temat wybranego przez ciebie typu hali, lepiej nie wybierać takiego przedsiębiorcy – istnieje ryzyko, że nie podchodzi do inwestycji indywidualnie lub rzadko realizuje podobne zamówienia i może nie podołać zleceniu.
Prezentacja realizacji
Zanim złożymy zamówienie, zapoznajmy się z portfolio producenta hal stalowych. Renomowani przedsiębiorcy zazwyczaj chętnie udostępniają zdjęcia dotychczasowych realizacji albo wizualizacje swoich projektów. Warto przyjrzeć się dotychczasowym obiektom, przygotowanym przez producenta – pomoże to ocenić, czy spełni on nasze wymagania.
Referencje
O doświadczeniu i wysokiej jakości świadczonych usług najlepiej świadczą referencje. Sprawdź na stronach producentów, z kim już współpracowali i jakie projekty realizowali. Zadowolony klient stanowi dobry wyznacznik tego, że przedsiębiorca w stu procentach wywiązuje się z umowy i dba o to, aby finalny produkt spełniał wszystkie wymagania kontrahenta. Liczne polecenia pokazują także duże doświadczenie. Zachowaj ostrożność, jeżeli nigdzie nie możesz znaleźć informacji o referencjach – możliwe, że producent nie ma czym pochwalić się w tym względzie.
Kompletne informacje o firmie i nowoczesna strona internetowa
Zwróć uwagę na to, czy jesteś w stanie bez trudu znaleźć pełne informacje o firmie – dane kontaktowe, nazwisko właściciela, adres siedziby. O wiarygodności świadczą też na przykład konkretne wzmianki o dotychczasowych klientach.
O tym, czy dany przedsiębiorca idzie z duchem czasu, do pewnego stopnia może przekonać się już na podstawie jego strony internetowej – przejrzysty i atrakcyjny projekt pokazuje nie tylko, że firma nadąża za najnowszymi trendami w biznesie, ale też jest skłonna do rozwoju i inwestycji oraz troszczy się o to, jakie wrażenie wywrze na klientach i stara się zaprezentować im swoją ofertę w przystępny i wygodny sposób.
Stosowanie wysokiej jakości materiałów i najlepszego sprzętu
O tym, na ile funkcjonalna będzie hala stalowa, w dużej mierze decydują zastosowane materiały oraz sprzęt, jakiego użyto podczas produkcji i montażu. Dobry producent powinien oferować projekty bazującej na wysokiej jakości materiałach oraz dysponować nowoczesnym parkiem maszyn – to dzięki nim inwestycja przebiega szybciej i sprawniej, a ostateczny efekt spełnia wszystkie wymagania klienta. Dowiedz się, jakie jest zaplecze producenta i upewnij, że będzie wystarczające do przygotowania konstrukcji, której potrzebujesz.
Doświadczenie
Producenci hal stalowych działający na rynku od lat, mający za sobą wiele zrealizowanych inwestycji oraz doświadczenie w przygotowywaniu różnego rodzaju projektów są zwykle lepszym wyborem. Doświadczony producent musi doskonale znać procedury i przepisy, z którymi miał już do czynienia wielokrotnie, miał też okazję dogłębnie poznać branżę i wie, jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej.
Indywidualne podejście
Każda hala jest inna, a ostatecznie zastosowane w niej rozwiązania powinny jak najlepiej odpowiadać na potrzeby inwestora. Bardzo ważną sprawą pozostaje więc zapoznanie się z wymaganiami zleceniodawcy i dostosowanie do nich projektu. Prowadząc wstępne rozmowy upewnij się, że producent jest zainteresowany poznaniem Twoich potrzeb i realizuje projekt nie wedle jednego, przyjętego wzoru, a z myślą o tym, by gotowa konstrukcja stalowa jak najlepiej Ci służyła.